Tagi Niemczyk Sylwia

Powołany do życia – Sylwia Niemczyk

„Mieli paść sobie w ramiona i nigdy już siebie nie opuszczać. Miały być łzy i pocałunki. Słowa miłości. A teraz co? Nic z tego nie wyszło. Ona jest ćmą, a on jest drzewem. Jakie to okrutne zrządzenie losu. Maleńki owad i wielkie drzewo…”

Pełna magii i ciepła opowieść o miłości. Dziewczyna za pomocą magicznych rytuałów przywołuje miłość doskonałą. Niestety jej wybranek okazuje się istotą z innego wymiaru, która za sprawą swojego władcy szybko wraca do swojego świata. Czy niezwykła podróż, w jaką uda się Sara wcielając się w postać ćmy pozwoli jej odnaleźć zamienionego w płaczące drzewo wybranka? Czy miłość zwycięży?

”Nigdy nie wątp w cuda. Odezwał się znajomy cienki głosik, tuż obok motyla. Jeszcze ją zobaczysz. Jestem tego pewna. Wyszeptała ćma. Motyl spojrzał w jej oczka. Były pełne nadziei i woli walki. Ona naprawdę wierzyła w cuda. Bo cudu było potrzeba, by wydostać Kleo z pnia drzewa, by uchronić zwierzęta i drzewo przed olbrzymem, a ich wszystkich przed gniewem mściwego Boga. Tylko cud mógłby sprawić, że Sara i Kleo pod ludzką postacią powrócą na ziemię” Czy taki cud nastąpi? Czy siła miłości zwycięży?

Powieść Sylwii Niemczyk pt. „Powołany do życia” to nie tylko lekko opowiedziana historia to również trudna wędrówka szaleńczo zakochanej kobiety, zdesperowanej kobiety. Co więcej, fabuła ociera się o realizm magiczny, by nie powiedzieć: mistykę. Mamy tu bohaterkę, która zamienia się w ćmę, aby mogła udać się w poszukiwaniu utraconej miłości. W tej wędrówce nie czuje się osamotniona gdyż towarzyszy jej motyl, który również nie jest jej obojętny, łączy ich prawdziwa przyjaźń. Jaki będzie finał tej ekscytującej, przepełnionej magii ale też nie pozbawionej niebezpieczeństw wędrówki?

Sylwia Niemczyk to pisarka która zadebiutowała w roku 2010 wydając „Powołany do życia” w formie drukowanej, a następnie w 2012 roku wydała swą kolejną powieść o miłości „Naszyjnik z łez”. Jest to zaskakująca powieść o uczuciu, przepełniona erotyzmem. W książce nie brak wątku kryminalnego. Wspaniała, przepięknie przedstawiona powieść, o młodej szamance, którą prześladują dziwne koszmary i wizje przyszłości. Serdecznie polecam obie książki.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Naszyjnik z łez – Sylwia Niemczyk opowieść o miłości

Mając 17 lat Maja zostaje zmuszona do podjęcia decyzji, która odbije się na całym jej życiu. Młodej kobiecie ciężko jest pogodzić się z narzuconym przez rodziców poleceniem, jednak posłusznie je wykonuje. „Rodzice wywieźli cię na drugi koniec Polski i zamiast domu urządzili ci więzienie. Byłaś jeszcze dzieckiem; niedojrzałym i pogubionym w otaczającej cię rzeczywistości.” –  czytamy w książce. Maja bardzo cierpi, zamyka się w sobie i zamierza zgłębiać tajniki szamanizmu, aby móc zapomnieć o bolesnych wydarzeniach minionych lat. Już jako mała dziewczynka Maja przejawiała dziwne, nadprzyrodzone zdolności, które nie spotkały się z aprobatą rodziców. Dziewczynka zawsze była odsuwana na drugi plan, rosła w cieniu młodszej siostry, lecz mimo to bardzo ją kochała. Paula była nie tylko jej siostrą ale i przyjaciółką. Rozumiały się bez słów, a teraz kiedy kobieta przebywała w Meksyku siostry szczególnie za sobą tęskniły. Tylko w niej miała oparcie. Jednak uciekła aby wyzwolić się od tamtej dotkliwie bolesnej przeszłości, której demony ciągle do niej wracały. Kobieta boi się wrócić do rodzinnego domu, na wieść o ślubie siostry – nie chce by wszystko z powrotem ożyło. Jednak silne uczucie jakie łączy ją z Paulą sprawia, ze decyduje się na powrót. Jak poradzi sobie z rodzicami, którzy zawsze byli dla niej surowi? Czy uda jej się „pogodzić” z matką? Czy decyzja o ocaleniu dziecka siostry, który okazuje się być potworkiem będzie słuszna? Jak smutne i wstrząsające za razem tajemnice kryje pamiętnik Pauli? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w powieści Sylwii Niemczyk „Naszyjnik z łez”.  Piękna powieść o miłości, tęsknocie i smutku. Poznaj losy młodej kobiety z bogatym bagażem doświadczeń, z którym musi sobie samodzielnie radzić. Powieść jest już dostępna w formie elektronicznej i już można ją nabyć w wielu księgarniach internetowych. Pisarka w 2010 roku miła swój debiut literacki – „Powołany do życia”.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,