Kolejna powieść Stefanii Jagielnickiej­-Kamienieckiej Między opętaniem a oczarowaniem stanowi ożywczy powiew wyrafinowanego erotyzmu na wydawniczym rynku nasyconym dosadnymi opisami seksu. Pulsuje ona bogactwem oryginalnych, barwnych postaci i ciekawymi opisami zarówno romantycznego uczucia jak i wyuzdanych związków. Czy romantycznej parze, rozłączonej przez okrutny los, uda się w końcu odnaleźć? – oto, obok innych ciekawych wątków, postaci i poważnych problemów, podstawowe pytanie towarzyszące czytelnikowi tej skomplikowanej opowieści o wielkiej miłości.

Powieść stanowi ożywczy powiew wyrafinowanego erotyzmu na wydawniczym rynku, nasyconym dosadnymi opisami seksu. Przedstawia w interesujący sposób z jednej strony romantyczną miłości, a z drugiej wyuzdane związki. Oto jedna z takich scen:

„Dziewczyna usiadła na łóżku i spojrzała na wiszący nad nim obraz. Była to reprodukcja centralnego panelu „Ogrodu ziemskich rozkoszy” Hieronima Boscha.

 – Wiktor – powiedziała z wyrzutem – ale mnie oszukałeś! Dlaczego powiesiłeś nad łóżkiem obraz przedstawiający upadek ludzkości?

 – Bo jest to apoteoza seksu – rzekł z fascynacją.   – Te kłębiące się grupy kochanków, te fantastyczne stworzenia, gigantyczne ptaki… Wszystko to przemawia do mojej wyobraźni. Poziomki, morwy, czereśnie, grona winogron zapełniają obraz. Owoc może też być ogromny, niektórzy chcą go zjeść, inni chronią się w jego wnętrzu. Wspaniałe  są te wizje seksualnych przyjemności, które powtarzają ciągle na nowo moment, w którym Adam i Ewa kosztują zakazanego owocu… Wiesz, seks ma smak czerwonego owocu, fioletowych winogron, tak jak na tym obrazie. Poczujesz to dziś w nocy.”

Tagi: , , , , , , , , , , , ,